Primarul municipiului Sibiu, Astrid Fodor, candidat din partea Forumului Democrat al Germanilor din România pentru cel de-al doilea mandat, a declarat duminică, la ieșirea de la urne, că a votat pentru “un Sibiu european, un Sibiu al bunului simţ”.

“În primul rând sunt bucuroasă că am constatat că am votat în siguranţă şi am votat pentru continuitate, am votat pentru o echipă care prin statutul ei moral, garantează că bugetul Sibiului, va fi utilizat doar în interesul comunităţii noastre şi al oraşului nostru. Am votat pentru un Sibiu european, un Sibiu al bunului simţ, un Sibiu în care împreună să continuăm dezvoltarea lui armonioasă şi coerentă”, a afirmat Astrid Fodor.

(FOTO: Facebook / Forumul Democrat Sibiu)

Susține platforma noastră de jurnalism independent printr-o donație:
PATREON
Sau fă o donație direct în contul nostru bancar: RO16BTRLRONCRT0517131201 - Banca Transilvania