CS Comunal Șelimbăr, echipă clasată la finalul anului, pe locul 9 în Liga 2, a disputat vineri, primul amical al iernii.

Abonează-te la ȘTIRILE TRANSILVANIEI și pe GOOGLE NEWS

Trupa antrenată de Eugen Beza, a cedat în deplasare, scor 0 – 3, pe terenul formației de Liga 1,” FC U” Craiova.

Oltenii au fost cei care au controlat partida de la un capăt la altul, echipa din Sibiu având două bune șanse de a înscrie.

Echipa antrenată de Nicolo Napoli, a deschis scorul în minutul 21, prin Andrea Compagno, iar în repriza secundă “alb – albaștrii” au mai punctat de încă două ori, prin Raicea, min 75, respectiv Sidibe, min 88.

CS Comunal Șelimbăr va întâlni în următoarea partidă amicală, pe 19 ianuarie, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe.

” Am întâlnit un adversar cu un nivel superior de pregătire, a fost o diferență foarte mare de ritm și de forță, dar știam că ne va aștepta lucrul acesta. Am sacrificat oarecum rezultatul pentru că am vrut să jucăm acest amical pentru că este o bază super, cu un teren foarte bun pentru perioada aceasta și cred că din punct de vedere al imaginii am câștigat”, a declarat Eugen Beza, la finalul partidei cu FC” U” Craiova.

” FC U” Craiova în prima repriză: Popa – Negru, Diallo, Kovacic, Huyghebaert – Albu, Achim, Asamoah – Baeten, Compagno, Van Durmen.

” FC U” Craiova în repriza a doua: Cobrea – Enache, Paramatti, Zanfir, Bușu – Ondan, Marquet, Sidibe – Raicea, Bălan, Blidar.

CS Comunal Șelimbăr în prima repriză: Vâtcă – Vodă, Vișa, Natea, Tătar – Boboc, Luca – Monea, Ciocâlteu, Buzan – Cîrstean.

CS Comunal Șelimbăr în repriza a doua: Gal – Monea, Viera, Natea, Vodă – Luca, Curtean – Antone, Rotar, Vecerdea – Suciu. Au mai intrat Crișan, Badea și Yameogo.