fbpx
3.7 C
Cluj-Napoca
AcasăCULTEA szeretet adventi gyertyája

A szeretet adventi gyertyája

Publicat în

spot_img
spot_img

A tíz szûzrôl szóló példázatban (Máté 25,1-13) Jézus Krisztus arra készíti fel az övéit, hogy másodszori visszatérésére hosszú ideig várni kell. Így válik aztán az egész egyháztörténet egy nagy Adventté. Az a jó a várakozásban, hogy lehetôséget teremt a felkészülésre. Olajat készíthetünk a lámpásainkba, ahogy a példázatbeli szüzek tették. Rendbe hozhatjuk a lelki és anyagi eszközeinket. Várakozás közben még el is szunnyadhatunk, de felébredhetünk, aminek kettôs jelentése van. Egyrészrôl azt jelenti, hogy ellankadhatunk a várakozásban, de van lehetôség az újrakezdésre.

Azt is jelenti az elalvás és az ébredés, hogy a váradalomban nem csak különleges és világrengetô események mennek végbe, hanem szürke hétköznapok, évek, évszázadok, sôt évezredek telhetnek el. A legfontosabb azonban, hogy legyen olajunk. Az írásmagyarázók többsége szerint az olaj a Szentlélek munkájának a jelképe. Ugyanakkor lehet az engedelmesség szimboluma is, ami úgy van kapcsolatban a Szentlélekkel, hogy az Ô munkájának az eredménye. Jézus Krisztus várása a rövidebb évenkénti és a hosszabb, utolsó idôkben bekövetkezô voltában nem tétlenkedést és passzivitást jelent. Csak úgy tudunk jól várni, ha közben engedelmeskedünk annak, akire várunk. Mit kiván tôlünk a mi Megváltónk? – A válasz egy szóban összefoglalható: szeretetet. A harmadik adventi gyertya ezt jeleníti meg.

Drótos Árpád, református lelkipásztor, Manhattan

Árpád Drótos

Articole recente

PREMIERĂ ÎN BAIA MARE: Primul film românesc despre viața lui George Enescu, proiectat în AULA CUNBM

„ENESCU, jupuit de viu” este capodopera propusă de Toma Enache, unul dintre cei mai activi...

Definiția dragostei pure din Maramureș: „Inima lui îmi grăiește”- Ioana Vlad

Ioana Vlad, o tânără artistă din inima folclorului maramureșean, din Săliștea de Sus, a...

24 iunie – Ziua Universală a Iei

Un promotor consecvent al costumului popular a fost Casa Regală a României.

Poliţiştii atrag atenţia asupra unei noi metode de înşelăciune, denumită „Coletul”

Oamenii primesc prin curier cotele nesolicitate, pentru care li se cer câteva sute de lei, obiectele din pachet valorând mult mai puţin

Mai multe articole de același fel