fbpx
23.7 C
Cluj-Napoca
AcasăȘTIRI SATU MAREProgram bogat și multă distracție la ediția cu numărul 26 a Zilelor...

Program bogat și multă distracție la ediția cu numărul 26 a Zilelor Orașului Satu Mare

Publicat în

spot_img
spot_img

Primăria Municipiului Satu Mare și Centrul Cultural G. M. Zamfirescu organizează în 24-26 mai ediția cu numărul 26 a Zilelor Orașului Satu Mare. E cea mai mare sărbătoare dedicată orașului și comunității sătmărene, prilej de bucurie pentru toți sătmărenii!

Mai jos programul complet.


ZILELE ORAȘULUI SATU MARE | 2024 – PROGRAM COMPLET


SCENA MARE
PIAȚA 25 OCTOMBRIE

VINERI, 24 MAI


18:00 – Deschidere oficială
18:15 – Ad Libitum Voices și Filarmonica de Stat “Dinu Lipatti”
19:00 – Artificii de zi
19:30 – D’accord Band
20:15 – AMI
21:15 – Dzsúdló
22:45 – Delia
00:00 – Retro hits cu DJ Big Junior și DJ Sătmăreni

SÂMBĂTĂ, 25 MAI


18:30 – Open Wings Studio
18:45 – XXL Band
19:25 – Taisa
19:40 – Villia
20:15 – Alina Eremia
21:15 – The Motans
22:15 – Smiley
23:15 – Show Drone
23:45 – SunCity Brass
00:30 – Retro hits cu DJ Sătmăreni

DUMINICĂ, 26 MAI


17:30 – 5 Steps Ahead
18:15 – Black River Blues Band
19:30 – Compact
21:00 – Bagossy Brothers Company
22:30 – Voltaj

SCENA COPIILOR 
PASAJUL CORNELIU COPOSU, PLATOUL DE EVENIMENTE


Spectacole susținute de copii de la grădinițele, școlile, cluburile de dans și școlile de arte din Satu Mare 

VINERI, 24 MAI


10:00 – Grădinița cu program prelungit nr. 9 
10:05 – Grădinița cu program prelungit Voinicelul
10:13 – Grădinița cu program prelungit Mondiala
10:18 – Școala Gimnazială Bălcescu–Petőfi
10:24 – Grădinița cu program prelungit nr. 6
10:42 – Grădinița cu program prelungit Guliver – grupa mare
10:47 – Grădinița cu program prelungit Guliver – grupa mijlocie
10:55 – Grădinița cu program prelungit nr. 11 – grupa mijlocie
11:03 – Grădinița cu program prelungit 14 Mai – grupa mijlocie
11:10 – Grădinița cu program prelungit nr. 6 – grupa mare
11:20 – Grădinița cu program prelungit nr. 21 – grupa combinată
12.00 – Palatul Copiilor secțiile canto muzică ușoară, canto muzică populară și dans modern
15:55 – Școala Gimnazială Bălcescu–Petőfi – clasa a 8-a B și Școala Gimnazială Avram Iancu – clasa a 6-a B, a 8-a B 
16:15 – MT Creative Art Studio
17:00 – Royal Dance Club
17:30 – Club Crazy Dancers Crews
17:38 – Regal Dance Club 
18:22 – Open Wings Studio
18:52 – Trupa Inedit
19:30 – Prezentare de modă rochii confecționate din păr Bueno BIA realizate de Adriana Popescu
19.40 – Spectacol de muzică folk cu Loredana Morar, Florin Micaș, Cezar Petrovici, Sorin Balaj și Radu Lup

SÂMBĂTĂ, 25 MAI


10:00 – Școala Gimnazială Avram Iancu – clasa pregătitoare
10:06 – Copii de la Robi Fitness Aerobic
10.20 – GPP 14 Mai
10:50 – Școala de Arte Satu Mare – canto muzică ușoară
11:55 – Program artistic susținut de elevi din orașul înfrățit Beregovo Ucraina 
12:30 – Școala de Arte Satu Mare – canto muzică ușoară

DUMINICĂ, 26 MAI


10:30 – Teatrul de Nord Satu Mare, Trupa Brighella spectacolul de păpuși,  “Jumătatea de creițar de diamant al cocoșelului”, regizor Nagy Regina
12:00 – Trupa AnimaArt Cluj Napoca spectacolul de păpuși „Cei trei purceluși”, regizor Dana Bonțidean


SCENA DE FOLCLOR
PASAJUL CORNELIU COPOSU, PLATOUL DE EVENIMENTE

SÂMBĂTĂ, 25 MAI


13:30 – Trupa de dans din Micula
13:50 – Ghiță Blidar
14:00 – Adrian Lupescu
14:10 – Ansamblu Școlii Populare de Arte din Satu Mare
14:40 – Melania Struț și Călin Casian
15:00 – Ansamblul Röpike
15:30 – Romina Sîrbe
15:50 – Bianca Cionca
16:10 – Nepoții Iancului (Răzvan Roșu)
16:40 – Sorin Petric
17:10 – Malvina Madar Iederan
17:30 – Maria Petca Poptean
18:30 – Malvina Madar Iederan
18:00 – Ansamblul GESO 
18:50 – Sergiu Matoșan și formația
19:20 – Marian Buzilă
19:40 – Ansamblu Ceatăra din Carei cu Ana Holdiș Pop, Vlad Jurchiș și Bianca Timiș
20:30 – Nicolae și Nicușor Mureșan
21:00 – Soții Giurgi Florentina și Petre
21:30 – Petrică Mureșan
22:00 – Ovidiu Homorodean 

DUMINICĂ, 26 MAI


13:40 – Trandafirii Negri
14:00 – Ansamblul Egri Csodaszarvas
14:25 – Ansamblul Folcloric al Județului Satu Mare Doruri Sătmărene
14:50 – Sara Nistor, Bogdan Bota, Alex Pop Sălagean
15:10 – Frații Zele -Vocea Oșenilor
15:40 – Anamaria Pteancu
15:50 – Ștefan și Ileana Andreica
16:10 – Sorin Buc și formația
16:30 – Ansamblul Folcloric Viță de Iederă
17:00 – Ansamblul Folcloric Szamoshát
17:20 – Aurica Flonta și Formația
17:40 – Sabo Ionel
18:00 – Maria Tripon
18:20 – Viorel Pop și Oaș Music
18:40 – Ansamblu Folcloric Cununița din Satu Mare cu Leontina Dorca și Maria Carmen Sas
19:20 – Ovidiu Barteș și Cristian Totpati
19:50 – Alexandra Chira
20:20 – Formația Argus
20:40 – Sergiu Vitalian Vaida si Nănașii
21:00 – Grupul Iza din Maramureș
21:30 – Nicolae și Tudor Furdui Iancu și Taraful Crai Nou


ALTE ACTIVITĂȚI

VINERI-DUMINICĂ, 24-26 MAI – Piața Libertății
10:00-20:00 – Târgul de produse tradiționale

SÂMBĂTĂ, 25 MAI


12:00 – Vernisaj expoziție Muzsai István
Locația: Casa Meșteșugarilor, str. Ștefan cel Mare nr. 18.
Expoziție de pictură


15:00 – Treasure Hunting – vânătoare de comori urbane
Punct de întâlnire și pornire de la Catedrala Romano-Catolică

DUMINICĂ, 26 MAI


10.00 – Concurs de șah ,,Cupa Orașului Satu Mare’’, eveniment organizat de CSM Olimpia Satu Mare – Piața Libertății
10:00 – City Tour – tur ghidat în centrul istoric
Punct de întâlnire și pornire la Catedrala Romano-Catolică
15:00 – Strong man – Cupa Big Security
Locația: Aleea din fața Primăriei Satu Mare

Ioana Pop

Articole recente

Gabriel Zetea: „Sărbătorim astăzi victoria oamenilor de bun simț din Partidul Social Democrat”

Gabriel Zetea a precizat că această victorie este una istorică pentru PSD

La Târgu Mureş s-a inaugurat o Clinică de monitorizare şi recuperare cardiovasculară, cu componente unice în România

Cardiologie sportivă şi cardiooncologie, printre serviciile unicat de recuperare cardiovasculară

Iuliu Winkler, despre votul de încredere acordat UDMR în alegerile din 9 iunie: Este un rezultat pe care noi nu l-am mai avut în...

Președintele Organizației Județene Hunedoara a UDMR, europarlamentarul Iuliu Winkler, a mulțumit pentru votul de încredere pe care Uniunea l-a primit din partea cetățenilor

Şase filme de succes internaţional, incluse în competiţia Festivalului Ceau, Cinema! de la Timișoara

Juriul va fi format din actriţele Ilinca Manolache şi Olga Torok şi regizorul Adrian Sitaru.

Mai multe articole de același fel